"Kuran-ı Kerim' in sırrı Fatiha' da, Fatiha'nın sırrı "B"esmele de, "B"esmele' nin sırrı da başında ki "B" harfindedir." Hz. Ali (k.v.)

B sırrı

Dünyanın dönüş hızı, kıyamet ve beyin kapasitesi

Dünya kendi ekseni etrafında 1.600 km/saat hızla dönüyor.

Dünya güneşin etrafında 107.000 km/saat hızla dönüyor.

Güneş saman yolu galaksisinin etrafında 900.000 km/saat hızla dönüyor.

Samanyolu, kendisiyle birlikte Yerel Galaksi Kümesini oluşturan diğer galaksilerle birlikte, 150 milyon ışık yılı uzağımızdaki bir süper galaksi kümesine doğru 3.000.000 km/saat hızla ilerliyor yahut düşüyor.

 

Schumann rezonansının artması! küresel ısınma, dünyanın ağırlık merkezinin değişmesi ve gerekse diğer sebeplerden dolayı dünyanın dönüş hızı artmaktadır. Eskiden 24 saat süren bir gün de giderek kısalmaktadır. (Schumann rezonansının artmasıyla -7.8 herz- 24 saat şu anda -12 herz- 16 saat yaşanıyor.) Bunun anlamı saatte ki yelkovan ve akrebin eskisinden daha hızlı dönmesi demektir. Yada kum saatinde ki kumlar daha hızlı akıyor. (hala kum saati kullananlara)

 

Günler görece! olarak kısa olmasına rağmen insanda ki beyin kapasitesinin gelişmesi bilgisayarı yaratmıştır. Bilgisayar günlük hayatımızı hızlandıran en büyük etkenlerden bir tanesidir. Bilgisayar sayesinde bir yıllık işler bir ayda, bir aylık işler 1 haftada, 1 haftalık işlerse 2–3 saniyede halledilmektedir. Mesela önceden bir mektup gönderdiğinizde 1 haftada giderdi. Şimdi ise bir e-mailin (e-postanın, elektronik postanın) iletilmesi 2–3 saniyedir.

 

Hadise geçmeden önce hadiste kullanılan kelimelere çok iyi dikkat etmek gerekir. Çünkü kullanılan kelimeler çok ilginç “zaman birbirine yaklaşacak.”, zaman kısalacaktır ya da işler daha çabuk halledilecektir yerine “zaman birbirine yaklaşacak.” denilmiş… Bunun üzerin de iyi düşünmek gerekir.

 

Râmûz’ül Ehâdîs (7101 hadis)

 

411. (hadis) kıyamet yaklaşınca zaman birbirine yaklaşacak. Bir sene bir ay gibi, bir ay bir Cuma (hafta) gibi, bir Cuma ile diğer Cuma arasında ki zaman da kuru hurma yaprağının ateşte yanması kadar kısa olacaktır.

 

Buraya kadar anlatmaya çalıştığım (B-izni Allah) hadisin zahirî (görünen) yönüydü. Batın (içsel) olarak bu hadiste anlatılmak istenen; Dünyanın dönüş hızlanın artmasının insan düşüncesi üzerindeki etkisidir.

 

Dünyanın dönüş hızının artması dünyanın merkez-kaç* kuvvetini de arttırır. Yani dünya üzerinde ki maddeler merkezden uzaklaşma eğilimi içine girer. Buna ilk tepkiyi gazlar ve sıvılar verir. Dolayısı ile sıvı olan kanda beyninde toplanma eğlimi içine girer ve insanın beyin kapasitesini arttırır.

 

(* Merkez-kaç: dönme hareketlerinde cismin merkezden uzaklaşmaya yönelik hareketi.)

 

Hz. Muhammed (s.a.v) ‘min en büyük mucizesi olan Kuran-ı Kerimde yazılan her şey, insanın doğumundan ölümüne kadar başına gelmektedir. İlerden öteden, ahir zamandan kendilerine gelecek olan mehdi’ yi, mesih’ i, deccal’ i, kıyameti bekleyenler bundan öncekilerin beklediği gibi bekleyerek göçüp giderler…

 

Kişinin ölmesi ya da ölmeden evvel ölmesi, batıni (içsel) manada küçük kıyamet, dünyanın beyaz yıldız olan güneşin içine girmesi de zahiri olan dünyanın kıyametidir.

12 Temmuz 2007

Kaynak:

 

Dünyanın, güneşi, Samanyolu galaksisinin dönme hızları:

http://www.minidev.com/gokyuzu/gokyuzu_editor26.asp

Dünyanın dönüş hızı neden artıyor:

http://www.kimyaseveriz.com/bilimsel.htm

Evreni tanıyalım.

http://www.bulutsu.org

Schumann rezonansı 7.8 herz’ den (devirden) 12’ ye çıkması ve sonuçları.

http://2012tr.tripod.com/schumann.pdf


Diğer YazılarBu site Burak' ın kişisel sitesidir.
FİYSEBİLİLLAH
(KARŞILIK BEKLEMEDEN, YANLIZ İSMİ ALLAH OLAN İÇİN)
Allah hazmıyla kolaylaştırmış olsun.

iletisim @ bsirri.com